Jesteśmy zespołem profesjonalistów: neurologopedów i psychologów klinicznych.
Stworzyłyśmy autorski, holistyczny programu terapii neurologopedycznej i psychologicznej osób z afazją.
Z sukcesami wdrażamy go w fundacji od 2010 roku.
Izabela Olejniczak Pachulska
dyrektorka fundacji, neurologopeda, pedagog, trener. Jej zainteresowania są skupione na budowaniu modelu holistycznej pomocy osobom z afazją. Autorka programu „chóru osób z afazją”, posiada certyfikat osoby towarzyszącej do pracy z seniorami wg M. Montessori wydany wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Montessori wraz z Institut fur Lebensbegleitendes Lernen w Wiedniu.
Katarzyna Urbańska
dyrektorka fundacji, neurologopeda, językoznawca, absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego „Intra” w Warszawie. Swój warsztat opiera na relacji z pacjentem, uważając go za eksperta od afazji. Lubi pracować z ludźmi, prowadzi grupę rozwoju osobistego kobiet z afazją.
Agnieszka Jakomulska
psycholog z wielką pasją, realizujący się w dziedzinie neuropsychologii. Zgłębia związek między ludzką psychiką, umysłem a ciałem. W pracy kieruje się kreatywnością, tworząc spersonalizowaną terapię neuropsychologiczną z uwzględnieniem bagażu emocjonalnego pacjentów, co umożliwia rozbudzanie w nich ducha walki. Niektórzy twierdzą, że leczy głosem.
Katarzyna Wojowska
psycholog oraz absolwentka fizyki medycznej. Znana ze wspaniałych zadań związanych z myśleniem logicznym. Choć zawsze uchodziła za wzorową uczennicę często postępuje wbrew zasadom - wyjście poza załączone instrukcje jest u niej typowe. Sobie również stawia zadanie bojowe w codziennej pracy, starając się dostosować każde z wymyślonych zadań do potrzeb konkretnej osoby.
neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog. W fundacji prowadzi zajęcia konwersatoryjne i geografie turystyczna. Szczególnie interesuje się zaburzeniami mowy na tle pochodzenia neurologicznego oraz jąkaniem . Praca z drugim człowiekiem jest jej pasją. W wolnych chwilach czyta, słucha ulubionej muzyki, jeździ na rolkach i stara się uczyć nowych rzeczy.
Elżbieta Surma
fizjoterapeutka, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara. Łącząc wiedzę medyczną oraz doświadczenie, zdobyte w pracy z pacjentami, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku z wieloletnim nauczaniem jogi, stworzyła autorską metodę ,,Joga na krześle”. Metoda ta pozwala praktykować jogę podopiecznym fundacji, w sposób zapewniający im poczucie bezpieczeństwa.
Ponieważ Człowiek jest centralnym punktem jej zainteresowań, a ciekawość ważną cechą osobowości ukończyła socjologię stosowaną i antropologię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię pozytywną na Uniwersytecie SWPS w Sopocie.
Tomasz Chyła
skrzypek, dyrygent, kompozytor, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, kierunku Dyrygentury Chóralnej ( studia ukończone z wyróżnieniem) oraz Instrumentalistyki Jazzowej w klasie skrzypiec. Założyciel i członek zespołu woklanego Art’n’Voices. Lider formacji Tomasz Chyła Quintet z którym koncertuje w Polsce i zagranicą - zdobywa wielu nagród. Obecnie dyrygent Żeńskiego Chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie i Chóru Mieszanego Cantores Veiherovienses. W fundacji prowadzi chór dla osób z afazją. Na zajęciach 100% frekwencji.
Jacek Faleńczyk
artysta malarz, ilustrator (m.in. Newsweek, Duży Format, Wysokie Obcasy, Architektura). Absolwent wydziału malarstwa w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współtwórca stowarzyszenia Sopockie Forum Sztuki Współczesnej.
pracuje w pierwszej linii, pełna empatii zarządza tłumem przy wejściu. Jak dawałyśmy radę prowadzić fundację bez niej? Jako żona wspomagająca męża po udarze o życiu z afazją wie wszystko.