O nas

Jesteśmy zespołem profesjonalistów: neurologopedów i psychologów klinicznych.

Stworzyliśmy autorski, holistyczny programu terapii neurologopedycznej i psychologicznej osób z afazją.

Z sukcesami wdrażamy go w fundacji od 2010 roku.

Izabela Olejniczak Pachulska

dyrektorka fundacji, neurologopeda, pedagog, trener. Jej zainteresowania są skupione na budowaniu modelu holistycznej pomocy osobom z afazją. Autorka programu „chóru osób z afazją”, posiada certyfikat osoby towarzyszącej do pracy z seniorami wg M. Montessori wydany wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Montessori wraz z Institut fur Lebensbegleitendes Lernen w Wiedniu.

 

Katarzyna Urbańska

dyrektorka fundacji, neurologopeda, językoznawca, absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego „Intra” w Warszawie. Swój warsztat opiera na relacji z pacjentem, uważając go za eksperta od afazji. Lubi pracować z ludźmi, prowadzi grupę rozwoju osobistego kobiet z afazją.

 

Daria Róg

neurologopeda, dziewczyna z Mazur - porzuciła je dla niezwykłej Gdyni – miasta „bez barier”. Jest zwolenniczką twórczego działania w pracy z osobami afazją, dlatego na co dzień stara się łączyć neurologopedię z arteterapią. Inspiruje się codziennością, a motorem, który napędza ją do działania, są ludzie.

 

Agnieszka Kowalska

psycholog z wielką pasją, realizujący się w dziedzinie neuropsychologii. Zgłębia związek między ludzką psychiką, umysłem a ciałem. W pracy kieruje się kreatywnością, tworząc spersonalizowaną terapię neuropsychologiczną z uwzględnieniem bagażu emocjonalnego pacjentów, co umożliwia rozbudzanie w nich ducha walki. Niektórzy twierdzą, że leczy głosem.

 

Katarzyna Wojowska

psycholog oraz absolwentka fizyki medycznej. Znana ze wspaniałych zadań związanych z myśleniem logicznym. Choć zawsze uchodziła za wzorową uczennicę często postępuje wbrew zasadom - wyjście poza załączone instrukcje jest u niej typowe. Sobie również stawia zadanie bojowe w codziennej pracy, starając się dostosować każde z wymyślonych zadań do potrzeb konkretnej osoby.

Urszula Jaworska

neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog. W fundacji prowadzi zajęcia konwersatoryjne i geografie turystyczna. Szczególnie interesuje się zaburzeniami mowy na tle pochodzenia neurologicznego oraz jąkaniem . Praca z drugim człowiekiem jest jej pasją. W wolnych chwilach czyta, słucha ulubionej muzyki, jeździ na rolkach i stara się uczyć nowych rzeczy.

 

Katarzyna Radtke-Michalewska

neurologopeda, psycholog, terapeuta behawioralny. Od 15 lat związana ze Specjalnym Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku. Współwłaścicielka Niepublicznej Poradni RUBIKON w Gdańsku. Zainteresowana neuropsychologią dziecka.

 

Elżbieta Surma

fizjoterapeutka, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara. Łącząc wiedzę medyczną oraz doświadczenie, zdobyte w pracy z pacjentami, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku z wieloletnim nauczaniem jogi, stworzyła autorską metodę ,,Joga na krześle”. Metoda ta pozwala praktykować jogę podopiecznym fundacji, w sposób zapewniający im poczucie bezpieczeństwa.

Ponieważ Człowiek jest centralnym punktem jej zainteresowań, a ciekawość ważną cechą osobowości ukończyła socjologię stosowaną i antropologię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię pozytywną na Uniwersytecie SWPS w Sopocie.

Tomasz Chyła

skrzypek, dyrygent, kompozytor, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, kierunku Dyrygentury Chóralnej ( studia ukończone z wyróżnieniem) oraz Instrumentalistyki Jazzowej w klasie skrzypiec. Założyciel i członek zespołu woklanego Art’n’Voices. Lider formacji Tomasz Chyła Quintet z którym koncertuje w Polsce i zagranicą - zdobywa wielu nagród. Obecnie dyrygent Żeńskiego Chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie i Chóru Mieszanego Cantores Veiherovienses. W fundacji prowadzi chór dla osób z afazją. Na zajęciach 100% frekwencji.

Jacek Faleńczyk

artysta malarz, ilustrator (m.in. Newsweek, Duży Format, Wysokie Obcasy, Architektura). Absolwent wydziału malarstwa w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współtwórca stowarzyszenia Sopockie Forum Sztuki Współczesnej.

Monika Zuziak

prawa ręka zarządu, prowadzi dokumentację fundacji. Trzyma porządek twardą ręką. Cały zespół jest jej wdzięczny. Przy okazji uczy pacjentów jak korzystać ze smartfonów, założyć facebooka albo zrobić zdjęcie.

Barbara Manteufel

pracuje w pierwszej linii, pełna empatii zarządza tłumem przy wejściu. Jak dawałyśmy radę prowadzić fundację bez niej? Jako żona wspomagająca męża po udarze o życiu z afazją wie wszystko.